03Turnieje

US Kids Poland 2023

W dwa dni w towarzystwie palącego słońca niemal 90 zawodników rozegrało turniej US Kids Poland, tradycyjnie już na Kalinowych Polach. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział bardzo dużo, bo aż 29.  zawodników poniżej 10 roku życia.

Uczestnicy rywalizowali w grupach wiekowych, wśród chłopców i  dziewcząt, w zależności od wieku z różnych tee. Zawodnicy nie mieli jednak łatwego zadania. Musieli zmagać się z bardzo wysokimi jak na wrzesień temperaturami i prażącym słońcem, co z pewnością potęgowało zmęczenie i nie pozwoliło wykręcić bardzo niskich wyników poniżej par.

Najniższy rezultat w rundzie pierwszej – 77 uderzeń – należał do Damiana Klinowskiego i Krzysztofa Mielczarka. Wśród dziewcząt 79 uderzeń uzyskała Zofia Rzeźnik. W rundzie drugiej najbliżej para była Emma Stelmasiak, która zagrała tego dnia 74 uderzenia. Zresztą to Emma uzyskał najniższy wynik brutto w całym turnieju – 157 uderzeń. Drugiego dnia wśród chłopców najniższa runda to 79 uderzeń i należała ona do  Oliwiera Onyszkiewicza, Marcela Baryło i Robina Stelmasiaka.

Dzieci grały w dwóch grupach wiekowych: poniżej ośmiu lat i poniżej dziesięciu lat. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był niespełna sześcioletni Marek Ossowski. Wśród dzieci najniższy rezultat pierwszego dnia 36 uderzeń uzyskał Krzysztof Bereszyński. Drugiego dnia zagrał o jedno uderzenie więcej i niekwestionowanie zwyciężył turniej w grupie U10. Na drugim stopniu podium w tej grupie wiekowej znalazł się Mateusz Niedworok, a trzeci był Alfred Piskorz. Wśród chłopców poniżej ósmego roku życia również z wysoką, bo ponad 20-uderzeniową przewagą, pierwsze miejsce zajął Jan Styczek. Za nim, na drugim miejscu, znalazł się Dominik Klepacki i na trzecim Janusz Szweycer. Pośród najmłodszych dziewczynek zwyciężyła Gabriela Kućko przed Igą Broniszewską. Bardzo równo grały dziesięciolatki – Alicja Derek i Zofia Szermach. O zwycięstwie Zosi zadecydowało jedno uderzenie. Trzecia wśród nich była Quynh Chi Nguyen.

Grupa U12 wśród chłopców była najliczniejsza i tu też walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Theo Oderine i Mateus Gurski zakończyli turniej z identycznym wynikiem 168 uderzeń. O tym, ze to Theo zajął pierwsze miejsce zadecydowała countback. Trzecią pozycję w tej grupie zajął Michał Klinowski. Wśród dziewcząt zwyciężyła Lena Szymańska przed Ha Vy Nguyen.

Wśród czternastolatków najlepiej poradził sobie wspomniany wcześniej Damian Klinowski. Wyprzedził on o 10 uderzeń Robina Stelmasiaka i Szymona Mila. Tu również o kolejności na podium decydował countback, który dał drugie miejsce Robinowi. W klasyfikacji dziewcząt do 14 roku życia z 9-uderzeniową przewagą pierwsze miejsce zajęła Blanca Libera. Sophie McKelvie była druga a Hanna Szermach trzecia.

Bardzo wyrównana walka toczyła się wśród siedemnastolatków. Ostatecznie to Marcel Baryło został triumfatorem w tej grupie. Wyprzedził o dwa uderzenia Krzysztofa Mielczarka i o osiem uderzeń Dymitra Jasińskiego. Emma Stelmasiak została najlepszą zawodniczką w grupie U17. Aleksandra Buczkowska zajęła drugą, a Tosia Żurawska trzecią pozycję.

Grupa U21 była tym razem bardzo nieliczna, dlatego dziewczęta i chłopcy zostali połączeni w jednej klasyfikacji. Najlepszy w niej okazał się Oliwier Onyszkiewicz z sumą 159 uderzeń. Drugie miejsce zajęła Zofia Rzeźnik, a trzecie Stanisław Kotowski.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych (poza U21) otrzymali kwalifikację do europejskiego finału US Kids. Na zawody pojadą:

 •  W U8 dziewcząt: Gabriela Kućko
 • W U8 chłopców: Jan Styczek
 • W U10 dziewcząt Zofia Szermach
 • W U10 chłopców Krzysztof Bereszyński
 •  WU12 dziewcząt Lena Szymańska
 • W U12 chłopców Theo Oderinde
 • W U14 dziewcząt Blanca Libera
 • W U14 chłopców Damian Klinowski
 • W U17 dziewcząt Emma Stelmasiak
 • W U17 chłopców Marcel Baryło

Kolejny turniej z serii US Kids już za rok. Mamy nadzieję, że stawicie się na tych zawodach w jeszcze liczniejszym składzie.

 

Dziewczęta

Chłopcy

Wspólna

 • Dzień 1


  301 zdjęć
 • Dzień 2


  299 zdjęć
Polityka prywatności