03Turnieje

5 Stars Charity Cup 2022

8 września w Śląskim Klubie Golfowym odbył się turniej charytatywny 5 Stars Charity Cup. Wszystkie dochody z turnieju zostały przekazane dla Fundacji Iskierka, która zajmuje się dziećmi z śląskich oddziałów onkologicznych. Organizatorem zawodów było Studio Gwiaździsta 5. Śląski Kub Golfowy udostępnił swoje pola na turniej bezpłatnie.

Turniej prowadzony był w klasyfikacji stableford netto w dwóch kategoriach hcp. W grupie 0-20 najlepsza okazała się Monika Krawczyńska (40 pkt) przed Pawłem Franką i Michałem Ligockim. W grupie 20,1-36 zwycięzcą został Wiesław Bednarz przed Carlosem Martinem Vergarą, który zajął drugie miejsce oraz Karolem Bańczykiem.

Przy okazji turnieju odbyły się także dodatkowo liczne konkursy na polu jak i poza nim. W Mielzynski Wine &Spirits Nearest to the Pin zwyciężył Carlos Martin Vergara, w Desabor Nearest to the Pin najcelniejsze uderzenie oddała Monika Krawczyńska, w Erga Caffe Nearest to the Pin najlepszy okazał się natomiast Piotr Krawczyński. W konkurencji Desabor Longest Drive najdalej piłkę posłał także Piotr Krawczyński, w Inne Beczki Longest Drive – Maciej Janusiewicz, a w Crazbud Longest Drive – Matylda Krawczyńska.

Dodatkowo po turnieju odbyły się rozgrywki GolfTeam Longest Drive na driving range’u w których zwyciężył Maciej Janusiewicz, posyłając piłkę na 280 metrów. W Nearest to the Pin Mielżynski Wine &Spirits najcelniejszy strzał oddał Krzysztof Zabielski.

Punktem kulminacyjnym zawodów była licytacja zgromadzonych przedmiotów zarówno sportowych jak i ze świata kultury, sztuki i innych dziedzin. Wystawiono m.in. kij Adriana Meronka, który grał w tym sezonie, kolację w restauracji Platter z Karolem Okrasą, dzień na snowboardzie z Michałem Ligockim, jedno z limitowanej edycji win od Desabor, wino z kolekcji Roberta Mielżyńskiego, obraz Jana Pruskiego, wybitną kawą od Erga Caffe i wiele innych niezwykłych przedmiotów. Pełna lista znajduje się tutaj: https://studiogwiazdzista5.pl/turniej/5-stars-charity-cup-2022/#licytowane-przedmioty–_darczyncy-
Licytację poprowadzili Rafał Bryndal i Robert Mielżyński.

Na turnieju zebrano ponad 57 000 zł, a nadal trwają aukcje internetowe. Całość dochodów z turnieju zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego. Fundacja Iskierka, która jest beneficjentem turnieju zajmuje się wsparciem finansowym, psychologicznym i społecznym dzieci onkologicznych oraz ich rodzin. Fundacja działa w Polsce od 2006 roku.

Bardzo dziękujemy zawodnikom, darczyńcom i polu za wzięcie udziału w tej inicjatywie.

 • Adrian Meronk– ma dla Was niesamowitą niespodziankę. Przekaże na licytację jeden z kijów, którymi grał w tym sezonie. To dopiero trofeum: kij pierwszego Polaka, który grał i zwyciężył w turnieju European Tour.
 • Robert Mielżyński – przekaże wino ze swojej kolekcji Cordero di Montezemolo Barolo.
 • Karol Okrasa– ufunduje kolację ze swoim udziałem,
 • Szymon Ziółkowski i Paweł Fajdek– koszulka z indywidualną dedykacją, na koszulce, która zostanie wysłana specjalnie do osoby, która wygrała tę licytacje
 • Marcin i Marketa Stelmasiak (GolfTeam)– ufundował czapkę z autografem Ernie Elsa,
 • Mariusz Czerkawski– przekaże koszulkę reprezentacji hokejowej i książkę „Życie na lodzie”, oczywiście ze specjalną dedykacją,
 • Michał Ligocki– proponuje wspólny dzień na snowboardzie,
 • Józef Rolnik– ma dla Was skrzynkę z produktami premium od firmy Rolnik,
 • Carlos Martin Vegara– właściciel Desabor Gourmet Collection przekazuje wyjątkowe wino Clon de La Familia Emilio Moro 2016. Clon de La Familia pochodzi z prestiżowej winnicy Emilio Moro i jest to najbardziej limitowana etykieta tej winnicy. Clon de la Familia to wino wybitne, zaskakujące z pięknym eleganckim finiszem. Wino to produkowane jest tylko w wybitnych rocznikach w ilości 999 butelek. Clon de la Familia to wino, z którego wszystkie dochody przeznaczane są na fundację „Wine helps Water”. Fundacja prowadzi projekty wspierające te regiony na świecie, do których nie dotarła jeszcze bieżąca woda
 • Cullinan Belek– dwa vouchery do kompleksu w Belek w Turcji obejmujący nocleg  grę . 2 sztuki
 • Andrzej Kalitowicz– przeznaczył na licytację obraz o tematyce golfowej wybitnego artysty Jana Pruskiego,Jan Pruski (ur. 1957 w Malborku) od lat mieszka i tworzy w Olsztynie. Jest to artysta niezwykle różnorodny, który wykorzystując szereg technik, najczęściej własnych, tworzy obrazy, grafiki, rzeźby, instalacje. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej, a jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie. Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć indywidualne wystawy w Berlinie w 1995 r. w Galerii Polskiego Instytutu Kultury oraz dwie w Paryżu (2004 r. w ramach New Poland Season i w 2015 r. Galerie Sylvie la Page), a także indywidualne wystawy w Warszawie („Było, jest i będzie” Kuratorium 2013 r., „Pruski” w Fibak Gallery 2014 r.,). .
 • Mieczysław Ignatowski – zdecydował się przekazać na turniej rozmaite sadzonki drzew
 • Mazury Golf & CC– oferuje pakiet dla dwóch osób – nocleg i 2 x green fee.
 • Erga Caffe – Arabica Jamaica Blue Mountain Gold Cup.Unikatowa kawa słynąca z doskonałego smaku i intensywnego aromatu. Tylko arabica uprawiana w obszarze Gór Błękitnych posiada certyfikat „100% Jamaica Blue Mountain®”. Góry te wznoszą się na wysokość 2300 m n.p.m., klimat jest chłodny i mglisty z dużymi opadami deszczu. Uznawana za jedną z najbardziej ekskluzywnych kaw na świecie.
 • Piłka z autografem Grzegorza Krychowiaka
 • Półka na piłki golfowe od Fundacji Iskierka, wykonane na specjalne zamówienie przez firmę SOR DREW
 • Ciekawostka kolekcjonerska dla fanów Ruchu Chorzów. Karty kolekcjonerskie, które powstały z okazji 100 lecia Ruchu Chorzów ( to jedyna możliwość
 • Statuetka z galerii sztuki Stalowe Anioły , rękodzieło wykonane z łączenie stali i mozaiki
 • 5 Stars Charity Cup 2022


  298 zdjęć

Organizatorzy

Beneficjent

Gospodarz

Polityka prywatności