03Turnieje

3rd Golf Indoor Polish Championship

Dwa miesiące trwały rozgrywki 3rd Golf Indoor Polish Championship. Trzecia edycja tego jedynego w skali kraju turnieju, rozgrywanego jednocześnie w 22 centrach z symulatorami, przyciągnęła ponad 120 uczestników.

Zobacz relację video z ogłoszenia wyników: https://youtu.be/9VsU-HSzclg

Golfiści rozegrali cztery rundy, przenosząc się na cztery kontynenty. Pierwszy etap zawodów rozegrali na polu Meadowbrook Country  w USA, drugi w Australii na Bonnie Doon Golf Club, trzecia, najtrudniejsza według uczestników, runda miała miejsce w  Crans-Sur-Sierre Golf Club w Szwajcarii, a na koniec na golfistów czekało pole Playa Grande Golf & Ocean Club w Dominikanie.

Zawodnicy grali w 6 kategoriach: najlepszy amator brutto oraz w dwóch kategoriach netto (osobno wśród mężczyzn i kobiet), wyłoniliśmy także najlepszych Pro.

Najniższy wynik turnieju i tym samym pierwsze miejsce wśród zawodowców należy do Michała Guzowskiego, który grał na SIMulator Golf w Gdańsku. Uzyskał on łączny wynik brutto 272 uderzenia. Michał wszystkie rundy zagrał poniżej 70 uderzeń (kolejno 67, 67, 69, 69).

Wśród amatorów brutto najlepiej poradził sobie Franek Dudek – 278 uderzeń, który także nie zagrał żadnej rundy powyżej par pola.

Najniższy rezultat z jednej rundy należy do Kingi Kuśmierskiej, która na polu w Dominikanie zagrała fenomenalne 63 uderzenia. Łącznie Kinga zakończyła turniej z rezultatem brutto 283 uderzeń, co było drugim najniższym wynikiem wśród amatorów brutto (taki sam rezultat uzyskał także Kamil Nowak)

W klasyfikacji kobiet amatorów netto w grupie z hcp 0-20 zdecydowanie najlepiej poradziła sobie właśnie Kinga Kuśmierska. Uzyskała ona 10 uderzeniową przewagę (grając z dodatnim handicapem) nad drugą zawodniczką w tej kategorii – Zuzanną Mordaką. Trzecia była Danuta Rekowska. W grupie kobiet z hcp powyżej 20 najlepiej spisała się Małgorzata Naróć przed Beatą Bojarską i Aleksandrą Sieniawską.

Cezary Kaczmarek triumfował w kategorii hcp 0-20 wśród mężczyzn netto. Pokonał on siedmioma uderzeniami uplasowanego na drugiej pozycji Karola Okrasę i znajdującego się na trzecim miejscu Johna Butterwortha. W grupie mężczyzn z hcp  powyżej 20 pierwsze miejsce należy do Sebastiana Podleśnego. Tylko dwa uderzenia netto więcej zanotował Daniel Mazurkiewicz, który zajął drugi stopień na podium. Trzeci był Jacek Bagdach.

W klasyfikacji Pro rywalizacja była bardzo zacięta. Ciężko było pozostałym zawodnikom dogonić Michała Guzowskiego i jego fenomenalny wynik (14 uderzeń poniżej par). Najbliżej był Grzegorz Zieliński, który zanotował 284 uderzenia, a trzeci Kamil Tatarczuk  z pięcioma uderzeniami straty do Grzegorza.

Turniej obfitował w wiele doskonałych wyników, dużą dozę rywalizacji , a także, jak mówili sami zawodnicy, ciekawej zabawy pomiędzy uczestnikami z całego kraju. Już teraz zapowiadana jest kolejna edycja za rok.

Wyniki znajdują się TUTAJ

Wyniki Pro

Amatorzy brutto

Mężczyźni netto

Kobiety netto

Sponsorzy

Patronaty

Patroni medialni

Polityka prywatności