03Turnieje

2nd Golf Indoor Polish Championship

Po dwóch miesiącach zmagań poznaliśmy zwycięzców turnieju 2nd Indoor Golf Polish Championship. Zawody rozgrywane były w całej Polsce, aż na 19 obiektach komercyjnych oraz na symulatorach prywatnych, tak więc dostęp do turnieju mieli golfiści w całym kraju.

Do turnieju przystąpiło ponad 120 zawodników, którzy od 29 listopada co tydzień rozgrywali jedno z czterech pól golfowych na świecie, w tym na pierwszym polskim polu w bibliotece TrackMana.

Zawody rozpoczęły się od pola Casa De Campo  „Teeth of the Dog’’ w Dominikanie, gdzie fenomenalny wynik brutto – 69 uderzeń  – uzyskał Michał Zawistowski, (w klasyfikacji Pro). 72 uderzenia to najlepszy wynik Dawida Nowaka wśród amatorów.

Drugą rundę zawodnicy rozgrywali na polu Liberty National w New Yersey w USA. Michał Zawistowski po raz kolejny triumfował w klasyfikacji Pro z wynikiem 73 uderzeń. Taki sam rezultat wśród amatorów uzyskała Kinga Kuśmierska.

Na słynnym wielkoszlemowym polu Royal Troon w Szkocji jako jedyny na par pola zagrał Mateusz Korzuch (Pro), jedno uderzenie więcej zanotował Tomek Pulsakowski, uzyskując najlepszy wynik wśród amatorów.

Kalinowe Pola były więc ostateczną rozgrywką, która miała wyłonić zwycięzców turnieju. Michał Karczmarczyk w czwartej rundzie ponownie był najlepszy wśród Pro, zanotował 73 uderzenia (297 uderzeń łącznie), co wystarczyło by wyprzedzić lidera po trzech rundach – Michała Zawistowskiego. Michał, który grał bardzo dobrze przez cały turniej, jedynie ostatni etap rozgrywek zagrał powyżej 80 (łącznie zagrał 300 uderzeń(, co uniemożliwiło mu zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji Pro. Trzecie miejsce zajął Mateusz Korzuch z sumą 303 uderzeń

Wśród amatorów najlepszy rezultat brutto osiągnęła Kinga Kuśmierska, uzyskując wynik 300 uderzeń. W klasyfikacji amatorów klasyfikacja prowadzona była w kategorii netto w dwóch grupach hcp wśród kobiet i mężczyzn.

Wśród kobiet z grupy  hcp 20,1-54 triumfowała Karina Minich (Royal Wilanów GC) z łącznym wynikiem 368 uderzeń. Druga była klubowiczka Space Golf&Friends Club – Anna Wojak Borowska (404 uderzenia), a trzecia, pochodząca z Play Golf Club, Magdalena Alama Bertel (429 uderzeń).

W grupie kobiet z hcp 0-20 bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Kadry Narodowej,  pochodząca z Armada GC Kinga Kuśmierska z wynikiem 303 uderzeń, przed Niną Pitsch 317 uderzeń (również reprezentantką Kadry i klubowiczką Armada GC) oraz Zuzanną Mordaką z Toya GC (325 uderzeń) która zajęła 3.miejsce.

Karol Okrasa reprezentujący Studio Gwiaździsta 5 został mistrzem w grupie mężczyzn z hcp 20,1-54. Po czterech rundach uzyskał rezultat 291 uderzeń i miał 8 uderzeń przewagi do Krzysztof Górskiego z Gradi GC. Trzecia lokata należy do Cezarego Kaczmarka

(Kalinowe Pola), który zanotował 301 uderzeń.

W grupie zawodników z hcp 0-20 triumfował Cezary Śmigielski z Gradi Golf Club, kończąc zawody z wynikiem 286 uderzeń. Cztery uderzenia więcej i drugie miejsce należy do Dawida Nowaka z Armada GC. A trzecią lokatę zajął Andrzej Makieła z Business Golf Club z łącznym rezultatem 293 uderzeń.

Sponsorami zawodów byli Mercedes Benz Auto Idea, Landsberg, Ipopema, kancelaria DZP, GolfTeam, Ostoja Chobienice, Dr Irena Eris, Inne Beczki, DeSabor.

Turniej był objęty patronatem honorowym PGA Polska, a patronat medialny nad turniejem objęli Golf&Roll, Top Golf, Magazyn Golf.

Zawody rozegrane zostały w następujących centrach komercyjnych:

Akademia Golf Café – Łódź

Black Water Links

Dworska 4 Golf Kraków

Golf Garden Warszawa

Golf Teaching and Research Center – 19dolek.pl

Golfteam, Katowice

Hole In One Szczecin

Indoor Golf Wroclaw

Studio Gwiaździsta 5 Elbląg

Studio Gwiaździsta 5, Warszawa

SuperGolf Lublin

Symulatorgolfawroclaw

SilvaSport

Wawagolf

Kontancin.golf

Mazury Golf&CC

Studio Gwiaździsta 5, Zielona Góra

SF Golf – Studio&Symulator for Golf

Golf Soul, Słupsk

Klasyfikacja generalna

Mężczyźni

Kobiety

Sponsorzy

Parnterzy medialni

Patronat honorowy

Polityka prywatności